пʼятниця, 22 березня 2019 р.

Vivat географи!

Вітаємо кращих географів району з високими досягненнями на ІV етапі Всеукраїнських предметних олімпіад!
Коваленко Артур та Голубенко Богдан представляли Миколаївську область серед інтелектуальної еліти юних географів України.
ГОЛУБЕНКО БОГДАНА, учня 9 класу Братської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів нагороджено дипломом учасника ІV етапу Всеукраїнської предметної олімпіади з географії (учитель Роскошинська Алла Василівна) .
КОВАЛЕНКО АРТУР, учень 8 класу опорного навчального закладу "Новомар'ївська загальнооосвітня школа І-ІІІ ступенів"  став переможцем (І місце) на Всеукраїнській олімпіаді. (учитель Марченко Ігор Леонідович).
Ви - наша гордість! Бажаємо вам нових перемог!
Учителям висловлюємо щиру подяку за плідну та результативну працю.

середа, 6 березня 2019 р.

Медіаграмотність: запитання та відповіді

             27 лютого для керівників закладів освіти проведено чергове засідання Школи лідерства на тему "Медіаграмотність: запитання та відповіді" у форматі рефреш-тренінгу.  Педагоги працювали над визначенням істотних ознак інформації, пропаганди та фейків, вчилися перевіряти достовірність викладеного в медіапросторі, знайомилися з онлайн-ресурсами, спрямованими на підвищення медіаграмотності ("Медіазнайко" http://www.aup.com.ua/Game , "Медіаграмотна міссія" та "Медіаграмотність для громадян"  http://irex.mocotms.com та "Фактчек: довіряй - перевіряй" https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:VOXU-EdEra+FactCheck101+2018/info ).

Студія педагогічних ініціатив для учителів зарубіжної літератури


22 лютого 2019 року у приміщенні гімназії селища Братське  для вчителів зарубіжної літератури проведено студію  педагогічних ініціатив   з теми «Реалізація наскрізної змістової лінії «Громадянська відповідальність» при вивченні зарубіжної літератури шляхом використання інтерактивних форм роботи». Своїм досвідом поділися Тихонюк Ольга Вікторівна, учитель гімназії селища Братське, Козинець Світлана Володимирівна, учитель Петропавлівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Колеснікова Алла Михайлівна, учитель Іванівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.А Сірик Ірина Олегівна, учитель Камʼяно-Костуватської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, ознайомила присутніх із  посібником для вчителя «Громадянська відповідальність. 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів» та
посібниками серії «Живемо в демократії».
 Учасники студії переконалися, що розвиток соціальної та громадянської компетентності може відбуватися через навчання на трьох рівнях: засвоєннязнань про громадянську відповідальність («навчання про»), розвиток розуміння і ставлення до громадянськоївідповідальності («навчання для розвитку розуміння та формування ціннісних ставлень»), а такожчерез здобуття практичного досвіду громадянської відповідальності («навчання через досвід»).

пʼятниця, 22 лютого 2019 р.

Міжнародний день рідної мови







Міжнародний день рідної мови можна беззаперечно назвати чудовим та важливим святом   для   кожної культурної людини, яка усвідомлює, що мова  - це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.У цьому  переконані учні закладів загальної середньої освіти Братщини, які вважають себе справжніми українцями, шанувальниками рідного слова, знавцями бездонної скарбниці нашого фольклору, української пісні. Тому 21 лютого 2019 року  усі, вчителі та учні,  активно долучилися до відзначення  рідної мови. Чого лише не було цього дня? І загальношкільні лінійки,літературно-музичні композиції, турніри мовознавців, інтерактивні ігри, усні журнали, творчі конкурси,  відеопрезентації, мовознавчі вікторини, квести,раптівки.  Учні декламували вірші,інсценізували,співали пісні та танцювали. Свято мови доповнила щира гумореска  Павла Глазового «Мова величава», якою гуморист закликав берегти чистоту мови, турбуватися про її милозвучність і чарівність, пісенність і мелодійність. Рідну мову вшанували. Надіємось наступного разу відзначимо це свято ще краще!

четвер, 14 лютого 2019 р.

Тренінг для юних географів

13 лютого переможців обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з географії Коваленка Артура, учня опорного навчального закладу "Новомар"ївська ЗОШ І-ІІІ ступенів" та Голубенка Богдана, учня Братської ЗОШ І-ІІІ ступенів, було запрошено на обласний тренінг "Методика використання топографічної карти та електронних засобів топографії в шкільному курсі географії", який проводив Остроух Віталій Іванович, кандидат географічних наук, доцент кафедри геодезії та картографії Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, завідувач редакції навчальної тематики державного науково-виробничого підприємства "Картографія". 
Юні географи визначали географічні та прямокутні координати, магнітні азимути, абсолютні і відносні висоти точок на топографічній карті, поглиблювали знання про географічні інформаційні системи та дистанційне зондування Землі.


пʼятниця, 18 січня 2019 р.

Створюємо безпечне середовище. Протидія булінгу.


18 січня 2019 року районним методичним кабінетом проведено флешсемінар для практичних психологів та класних керівників «Створення безпечного середовища для розвитку дитини. Протидія булінгу.», в ході якого педагоги створювали психологічні портрети учасників булінгу, виявляли причини, що впливають на формування певних моделей поведінки та розробляли дії, що допоможуть протидіяти булінгу  в школах.

понеділок, 10 грудня 2018 р.

Вітаємо!!!

ПЕРЕМОЖЦІВ ІІІ (обласного) етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка:

ОБЕЛЕЦЬ АНАСТАСІЮ, ученицю 9 класу гімназії селища Братське, 3 місце (учитель Бондаренко Т.Я.)
КЛОБУДСЬКОГО ДМИТРА, учня 11 класу Миролюбівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, 3 місце (учитель Кобилінська М.П.)